Forumul breslei Katana
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Noi, prieteni, colegi... sub un nume de familie: Katana


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Discutii Libere

+18
kiya
BloodSeeker1
justm3
bea34
Cris
Raluca
Razyeello
Epic.still.alive
Moon Spell
ciupeadrian
Ruxx
Corvinus
Reznov
natyy
serbanel
Lahrir
woden
ladydeath
22 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 5 din 7]

101Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Sam Oct 16, 2010 11:35 pm

Lahrir

Lahrir

toata lumea ia mute pe aici....numai eu nu iau Sad of cand nu o sa mai fie aceasta problema sa vb si eu cu voi Laughing .

102Discutii Libere - Pagina 5 Empty vot=)) Dum Oct 17, 2010 12:43 am

Cris

Cris

Suntem la voturi??=)) eu votez pe mess:D

103Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Dum Oct 17, 2010 1:15 am

natyy

natyy

Cris a scris:Suntem la voturi??=)) eu votez pe mess:D
mess :X cheers

104Discutii Libere - Pagina 5 Empty asadar Lun Oct 18, 2010 3:29 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

sa inteleg ca in 2 luni inca astia nu au rezolvat problama mute-lui instantaneu ... pacat ... sedinta tre tinuta fie mess fie breasla ... tre sa ma puneti la curent cu toate trasnaile voastre...Razz pt cei interesati am ajuns acasa Smile luni dimineata la ora 7 deci sunt cordial in coma:))) dar pana maine promit ca ma pun pe picioare =)) va pupicest pe toti

https://katana.forum.st

105Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Lun Oct 18, 2010 7:12 pm

Raluca

Raluca

Recupereaza-ti fortele Smile)
Oricum , nu sunt multe de facut . Noi am fost cuminti Embarassed



:*:*:*

106Discutii Libere - Pagina 5 Empty :) Mar Oct 19, 2010 9:58 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

din muzica`n muzica... din cate vad Smile))) imi recupar fortele sa pot urla si mai bine la voi ca de cumintiiii...... Evil or Very Mad nu stiu zau Razz

https://katana.forum.st

107Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Mar Oct 19, 2010 10:08 pm

Raluca

Raluca

Cu o tehnica death growl ne dai gata Smile) , altfel nu ai sanse !
geek

108Discutii Libere - Pagina 5 Empty ... Joi Oct 21, 2010 10:33 pm

Ruxx

Ruxx

https://www.youtube.com/watch?v=bHcpD2c718E[/URL o privire Very Happy.. by me Embarassed ... Ador melodia I love you geek

http://hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=451821256

109Discutii Libere - Pagina 5 Empty PREZENTARE BREASLA Mar Oct 26, 2010 7:28 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

M-am hotarat in sfarsit sa incep sa culeg filmuletele si fotografiile pt acea prezentare de breasla, montajul video fiind realizat de mine... doar trimitetile, si sa stabilim o zi, cand ne vom intalni toti sa facem filmuletul de grup, si pozele de familie..
Va rog sa imi propuneti cate 3 piese, care v-ar place ca fond muzical al filmuletului, acela care ma inspira mai mult devenind coloana muzicala Razz ( probabil ares, epic sau raluka ma injura de limitele impuse numai si numai 3 melodii, unde as ajunge asa ? as asculta toata istoria rock-ului, pana ma hotarasc cu ei Laughing )
Spor colegi!

https://katana.forum.st

110Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Mar Oct 26, 2010 7:51 pm

Epic.still.alive

Epic.still.alive

ai foarte mare dreptate:)) Twisted Evil

111Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Mar Oct 26, 2010 8:09 pm

Raluca

Raluca

uuuuu :>

Sa intelegem ca e vorba de un compliment subtil la adresa noatra?Smile) :">

112Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Mar Oct 26, 2010 8:17 pm

Epic.still.alive

Epic.still.alive

hmmm :-? pt inceput ce ziceti de asta? https://www.youtube.com/watch?v=aWxBrI0g1kE&ob=av2e
sau ceva cu orchestra:-?

113Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Mar Oct 26, 2010 8:38 pm

Epic.still.alive

Epic.still.alive

https://www.youtube.com/watch?v=zQTsj8c-RHM asta este chiar superba:X love it

asa si ultima care pot sa o mai pun (andreea te bat cand te prind:)) ) ar fi...https://www.youtube.com/watch?v=j6XBUkBMGFM les chansons sont magnifique Very Happy


P.S andreea e greu sa alegi din mii de piese numai 3=))

114Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Mier Oct 27, 2010 6:34 am

Moon Spell

Moon Spell

propunerea mea nr1 este Dead Can Dance ... si consider ca este buna pentru un intro:

https://www.youtube.com/watch?v=QJhVM930YXY

apoi in timpul unui war "forte dezlantuite" pe melodia:

https://www.youtube.com/watch?v=2xYzQ-SRs4g
(sau ma rog ceva mai energic - gen prodigy breathe - sa nu fie numai rock Smile) )

sau mai bine: https://www.youtube.com/watch?v=s1WS_n4_fy8
va pun si versurile:

When They See Us They Will Run For Their Lives
To The End They Will Pay For Their Lies
So Long Did We Wait Now We Are Home
Here Once Again There's A Battle To Fight
Gathered Together For The Sound And The Might
So Long Did We Wait Now We Are Home

Now We Will Fight For The Kingdom Fighting With Steel
Kill All Of Them Their Blood Is Our Seal
Fight Till The Last Of The Enemy Is Dead
Ride Through Their Blood That We Gladly Have Shed

I Now Issue The Call Are You Ready To Fight
Fight All Together As One For The Right To Be Free Once Again
Tonight We Will Win

I Can See By The Look That You Have In Your Eyes
You Came Here For Metal To Fight And To Die
Defenders Of Steel Now We Are Home

Fight For The Kingdom Bound For Glory
Armed With A Heart Of Steel
I Swear By The Brothers Who Stand Before Me
To No Man Shall I Kneel
Their Blood Is Upon My Steel
Blood Is Upon My Steel

Fight For The Kingdom Fighting With Steel
Kill All Of Them Their Blood Is Our Seal
Fight Till The Last Of The Enemy Is Dead
Ride Through Their Blood That We Gladly Have Shed

I Now Issue The Call Are You Ready To Fight
Fight All Together As One For The Right To Be Free Once Again
Tonight We Will Win

I Can See By The Look That You Have In Your Eyes
You Came Here For Metal To Fight And To Die
Defenders Of Steel Now We Are Home

Fight For The Kingdom Bound For Glory
Armed With A Heart Of Steel
I Swear By The Brothers Who Stand Before Me
To No Man Shall I Kneel
Their Blood Is Upon My Steel

Si mi-am epuizat variantele sa ca nu pot sa mai postez o incheiere la fel de epica Sad( ... oricum versurile sunt foarte frumoase si eroice si se potrivesc cu acest joc chiar de sunt rock Very Happy


115Discutii Libere - Pagina 5 Empty >:D< Mier Oct 27, 2010 6:17 pm

Razyeello

Razyeello

116Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Joi Oct 28, 2010 5:45 pm

Razyeello

Razyeello

117Discutii Libere - Pagina 5 Empty :) Mier Noi 10, 2010 4:47 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

colegi draguti, dupa cum stiti probabil deja iarasi sunt absenta 3 saptamani...( am net dar torrentul la astia este restrictionat si nu inteleg de ce Neutral , in fine) sper ca totul merge cum trebuie, spor colegi!
sa fixam o data ceva cand sa ne intalnim toti (de preferat afara din v2 Laughing ) sa facem pozele si video Very Happy la toata satra ...

https://katana.forum.st

118Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Joi Noi 11, 2010 4:29 am

Moon Spell

Moon Spell

OK... din cate ati auzit (pt cei ce nu stiu inca fac public acum) Lady Death are o noua porecla si anume Rontzy (hamster dragut de biblioteca) deci 3 saptamani rontzaie cartile Aveti grija la Bobucy deja a furat un cont al unui membru din katana : SuraFun Sad ... prin messenger a dat un keylogger... va repet incercati pe cat posibil sa nu primiti fisiere prin messenger ... Va pup

119Discutii Libere - Pagina 5 Empty ... Mier Noi 17, 2010 10:48 pm

bea34

bea34

Dragi colegi.Eu o sa ii dau contul meu lui Cris si eu nu am sa ma joc Metin2,numai cateodata am sa mai intru pe cont! Neutral

120Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Vin Noi 19, 2010 4:11 pm

Moon Spell

Moon Spell

Sad( imi pare rau sa aud asta oricum mai discutam cand ai sa mai fi pe cont...multi pupici

Fun: https://www.youtube.com/watch?v=CQo2FJPLeQk

Stiri: Aseara x20x SoulSurvivior si cu subsemnatul am cunoscut furia marelui zeu hermafrodit al metinului ARCULET Smile)

Trebuie sa ne consolidam ca breasla sa putem face ceva de genul : https://www.youtube.com/watch?v=01BQwAHc75Y&feature=related - sunt idei? ceva? ;Wink

121Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Sam Noi 20, 2010 12:15 am

Reznov

Reznov

Nu sunt idei si nici nu cred ca vor curge asa cum doresc unii zisi "razboinici" , de ce mereu trebuie sa gandim in acest mod fanatic de a ne impune pe ierarhia metinului , unii viseaza cu ochii deschisi cand vor ajunge ei ca unii jucatori tip : Arculet , Pamela ,Blondix si exemplele proaste pot contiua dar asi face o decadere morala fata de breasla.
Ne place sa vedem filmulete eroice cu playeri de top care doar in filmulet sunt ceea ce cred unii , nu toti au avut ocazia sa ii cunoasca cu adevarat , jocul Metin2 nu inseamna numai sa vezi cadere de capete , NU , inseamna un joc de echipa , un joc colegial , de prieteni , nu individualist .Nu vreau sa jignesc diferite "zeitati" de pe Pegasus dar....
De exemplu Pamela ( primul player care a atins lvl 99 ) este ultima scursura pe care asi urma-o ca exemplu (fiind de sex masculin) a furat peste limita , nu vreau sa dau nume de pagubasi dar cunosc o persoana care a pierdut 5 perle albe si o otravita + 8 ( care acum este + 9 si FreeZing este in gratiile fericirii datorita furturilor) din cauza acestui idiot pe numele lui de joc Pamela , si acesta este doar un ex mititel , sunt altele mai grave Crying or Very sad din pacate cred ca imi racesc gura de pomana fiindca nu o sa aiba nici un efect mesajul meu asupra playerilor care continua sa ridice in slavi aceste persoane stereotipe.

https://www.youtube.com/watch?v=qm1IWDGOl_o&feature=related - expresia de pe fata multora dupa privirea acestui filmulet fara rost ( parere personala) ar fi : affraid "waaw , ce tare poate sa fie Pamela" dar...NU , de exemplu daca timpul va permite sa vizionati filmuletul va dau niste informatii sa le zicem ... sigure Wink.
In primul rand Vulturul + 9 , Chakramele de 75 ( sunt furate de la Pretorians , un player ..jos palaria , tot respectul , a depus efort pentru a avea parte de mici euforii pe Metin2 Pegasus , dar iata ca nu toti sunt atat de corecti) aceste lucruri s-au intamplat acum ceva timp dar iata ca unii nu au uitat , What a Face

PS: Imi cer scuze ca v-am facut involuntar sa va pierdeti 3:07 minute din viata bounce



Ultima editare efectuata de catre Reznov in Dum Noi 21, 2010 3:27 pm, editata de 1 ori

122Discutii Libere - Pagina 5 Empty re Dum Noi 21, 2010 12:57 am

justm3

justm3

Bv Reznov ai pus punctul pe i. e adevarat ceea ce spui si multi ar trebui sa inteleaga despre ce este vorba in jocul asta si pe ce se bazeaza el.nu e vorba sa demonstra cuiva ca suntem cei mai puternici esenta este sa invatam sa lucram in colectiv si sa ne simtim bine pentru ca intr-un final e un joc si menirea lui e sa ne binedispuna ,poate ca nu ne dam seama dar multe dintre lucrurile si gesturile care le facem in joc reflecta si caracterul nostru din afara jocului. Tot ce va pot spune si sfatul meu este sa incercati sa va simtiti bine si sa va bucurati de colectivul nostru pentru ca e cel mai bun colectiv cu care am lucrat vreodata si sunt foarte onorat ca fac parte din el .

123Discutii Libere - Pagina 5 Empty :P Lun Noi 22, 2010 6:58 am

ladydeath

ladydeath
Admin

de acum just nu mai putem defini colectiv .... sunte-m o forta a naturii Smile) amici prieteni Razz care am da oricand o mana de ajutor unui coleg aflat in dificultate ... si asta probabil se observa si din exteriorul breslei nu numai in peretii nostri restransi...
apropo domnilor ... cand facem si noi pozele alea de famelie ca .... de acu ne lungim ?

https://katana.forum.st

124Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Lun Noi 22, 2010 10:31 am

Moon Spell

Moon Spell

"Nu sunt idei "

Imoral... imoral e sa vorbesti in numele altuia... daca TU nu ai idei... este decizia ta de a nu dezvolta si de a nu duce pe un plan ierarhic superior un proiect intr-un joc...(breasla). Iti respect decizia, dar lasa si tu de la tine alte pareri si alte moduri de a aborda acest joc... Nu am sustinut si nu am sa sutin NICIODATA sa recurgem la gesturi imorale , josnice pentru a ne dezvolta ca si comunitate... Sad

" si nici nu cred ca vor curge asa cum doresc unii zisi "razboinici" ,"

Eu sper sa picure daca nu curge Smile Ai o atitudine putin agresiva in ceea ce ma priveste si nu inteleg de ce... Nu ma auto intitulez razboinic , personal ma consider un jucator slab pe acest joc care se bazeaza doar pe bonusurile itemelor sale, dar dupa o piatra spirit esuata o sa fie unareusita si asta o sa ma aduca mai aproape de ceea ce este TELUL oricarui JOC... sa te perfectionezi, sa devii mai bun (fiecare isi alege acest drum, unii prin munca altii prin furt... eu nu am furat/ inselat pe NIMENI, NICIODATA)

"de ce mereu trebuie sa gandim in acest mod fanatic de a ne impune pe ierarhia metinului , unii viseaza cu ochii deschisi cand vor ajunge ei ca unii jucatori tip : Arculet , Pamela ,Blondix si exemplele proaste pot contiua dar asi face o decadere morala fata de breasla."

Intamplator Blondix e fata faina Smile si nu cred ca cerand sa gasim o solutie pentru a ne dezvolta e dovada de fanatism... Just a zis foarte frumos:

"nu e vorba sa demonstra cuiva ca suntem cei mai puternici esenta este sa invatam sa lucram in colectiv si sa ne simtim bine pentru ca intr-un final e un joc si menirea lui e sa ne binedispuna"

pana si tu ai subliniat:

"inseamna un joc de echipa , un joc colegial , de prieteni , nu individualist "

ok avem echipa , suntem oameni diversi dar cu bun simt ce facem acum? mergem toti 50 in locul x si casapim monstrii? sau ne adunam toti in locul y si socializam... Nu. Se fac fara sa vrei grupuri (nu bisericute) ci grupuri de oameni ce interactioneaza cat mai bine si joaca pentru a se bucura de aceasta "viata virtuala" conform intereselor comune ale grupului (ex: cris34 merge la orci cu bea ... nu o sa mearga la orci cu just) Dar vezi tu ca in acest "paradis virtual" sunt si jucatori precum "Arculet, Green dragon, End3r, Danuooo ... anubis4 ... etc care sunt exemple negative si care or sa vina peste tine doar de dragul amuzamentului si atunci apar urmaoarele solutii: ripostezi si incerci sa itisustii punctul de vedere (prin vorbe sau prin actiunile tale) sau pleci si lasi de la tine... eu personal nu plec ...
Daca scenariul este de asa natura sa fie 1 jucator vs 1 jucator nu chem ajutor, dar daca vine o breasla sau vin 2-3-4 jucatori atunci sustinerea o gasesc in jucatorii breslei. Din acest motiv tu ai nev de sustinere eu am nev de sustinere just are nev.... etc
Jocul deserveste o competitie si intr-o competitie exista adversari... Twisted Evil MULTUMESC CA EXISTA ARCULET Smile) Daca as vrea doar sa socializez as alege facebook sau... sentimente.ro Razz

In link-ul postat de mine nu era nici Pamela nici Arculet dar erau jucatori uniti de nivel mediu care se ajutau... Stii care este "problema mea" pana am venit in katana am jucat doar singur am incercat sa ignor mai pe toata lumea dar sa fiu politicos , sa nu jignesc prin asta, apoi am vazut ce bine e sa ai pe cine sa te bazezi , am cunoscut oameni foarte diferiti de mine care m-au fascinat prin personalitatea lor ...

"sunte-m o forta a naturii "

Nu suntem o forta... INCA ... poate o sa fim poate nu, dar suntem prieteni si asta conteaza mai mult ...
Am ramas placut surprins de breasla NOI care prin numarul lor si nu numai ne-au facut sa stam pe jos 1 zi in v2, care prin prietenii ce i-au chemat in war-ul cu PVP au reusit sa tina piept jucatorilor din breasla top ten ... si m-a desamagit atitudinea unor jucatori ca fredyyo care nu doar ca ne-a ignorat in v2 in timp ce greendragon ender si dmx erau peste noi dar era si impotriva noastra fara macar sa interactionam 1 data pe joc... Sunt oameni si oameni...

IN CONCLUZIE: Avem nevoie de oameni intr-o breasla de oameni si REZNOV cred ca ar fi cel mai bucuros daca am gasi pe cineva nou pentru breasla pe care sa-l numeasca prieten Smile

Lady propun pt o mai usoara administrare a pozelor acestea sa fie puse pe forum ca link de pe unele site-uri... de ex:
https://2img.net/h/i618.photobucket.com/albums/tt267/MoonspellHR/metin2/ares.jpg

125Discutii Libere - Pagina 5 Empty Re: Discutii Libere Lun Noi 22, 2010 5:52 pm

Moon Spell

Moon Spell

"In primul rand Vulturul + 9 , Chakramele de 75 ( sunt furate de la Pretorians , un player ..jos palaria , tot respectul , a depus efort pentru a avea parte de mici euforii pe Metin2 Pegasus , dar iata ca nu toti sunt atat de corecti) aceste lucruri s-au intamplat acum ceva timp dar iata ca unii nu au uitat ,"

Nu stiam de itemele Pamelei Sad asa sunt jucatori precum Nicollllle care dupa ce a golit itemele lui cRz a dat si pe chat ca vinde cont lvl 91 800 euro si acesta a luat BAN 10 ani... Niciun GM nu s-a obosit sa verifice IP-ul de unde s-a trimis mesajul... iar acele ieme erau toate cu 5 bonusuri si fff bune (cRz la niv 88 il batea pe Zidraxx lvl 92... la niv 91 nu prea avea adversar ) De asta zic ca trebuie sa gasim oameni intr-o breasla de oameni ... Eu cred ca nu e nevoie sa ne asemanam ca personalitate si nu e asa o mae tragedie daca in breasla se formeaza grupuri ... dar este 100% nevoie sa fim cinstiti...

Reznov daca il cunosti personal pe Pretorians si sunteti prieteni si e om corect :"> poate il convingi sa vina i Katana :">

PS. hai facem o lista cu jucatori care vi se par interesanti, ati auzit lucruri de bine si care s-ar integra in aceasta breasla... Si sa incercam sa ii aducem... De ex. Fear2 mi se pare un om interesant... foarte rezervat in comentarii... nu a auzit nimic de rau... si e si Sucevean Smile) (merg la el acasa Smile)) sa-l aduc ) alte pareri? Kan3 a zis ca incearca sa schimbe regatul si sa vina in katana... (Kan3 lvl 79 din regatul albastru razboinic mental)

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 5 din 7]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum