Forumul breslei Katana
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Noi, prieteni, colegi... sub un nume de familie: Katana


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

LISTUTZA NEAGRA

5 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1LISTUTZA NEAGRA Empty LISTUTZA NEAGRA Mier Oct 27, 2010 5:08 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

Mai tre sa specific de ce este facut thredul asta ? nu cred ...

https://katana.forum.st

2LISTUTZA NEAGRA Empty cand trece de la joc la realitate?..... Mier Oct 27, 2010 5:21 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

Am sa va zic o poveste...
Aseara eram v2, de fapt ieri dupa masa, si faceam mangaierile deja stiute cu albastri, galbeni si alte culori indefinite, cand intra o domnitza de la FANATICII, BOMBONIKA ( o sura lvl 15 sau 16) si incepe cu: " hai albastri" si " lady e o curva ordinara" sau ceva de genul asta... fie treaca mearga, eram prea ocupata cu dragoon sa ii raspund pe moment. Dupa o ora sau 2, observ da seful de la fanaticii este on, FANATICUL1, la care cordial si fara nici o urma de tupeu sau alte forme de lingvistica, ii dau pm, si il intreb, daca exista cineva din braesla lui care are ceva personal cu mine, explicandu-i faza din v2,... la care domnia sa s-a apucat sa ma intrebe unde stau, si ca vine la mine sa imi arate el, de nu sunt curva ma face el ... si inca multe aluizii la persoana mea REALA, in nici un caz legatura cu jocul... una este sa ameninti un player pe joc, cu ale tale capacitati ale caracterului, si cu totul alt ceva este sa ameniti persoana din spatele monitorului, in modul real al actiunilor... va puteti imagina ca nu a vrut sa accepte warul, si nici sa dea fata in fata cu noi pe joc... dar nu au intrat zilele in sac! de asta si respectivele replici care erau pe striga aseara, din partea mea, a lui Just si a lui Ares...

https://katana.forum.st

3LISTUTZA NEAGRA Empty Re: LISTUTZA NEAGRA Mier Oct 27, 2010 6:44 pm

natyy

natyy

andreea dar nu te gandesti ca poate si de invidie reactioneaza asa? Crying or Very sad ca nu au avut nici cel mai mic motiv sa-ti vb asa.

4LISTUTZA NEAGRA Empty Re: LISTUTZA NEAGRA Joi Oct 28, 2010 3:32 am

ciupeadrian

ciupeadrian

ladydeath a scris:Am sa va zic o poveste...
Aseara eram v2, de fapt ieri dupa masa, si faceam mangaierile deja stiute cu albastri, galbeni si alte culori indefinite, cand intra o domnitza de la FANATICII, BOMBONIKA ( o sura lvl 15 sau 16) si incepe cu: " hai albastri" si " lady e o curva ordinara" sau ceva de genul asta... fie treaca mearga, eram prea ocupata cu dragoon sa ii raspund pe moment. Dupa o ora sau 2, observ da seful de la fanaticii este on, FANATICUL1, la care cordial si fara nici o urma de tupeu sau alte forme de lingvistica, ii dau pm, si il intreb, daca exista cineva din braesla lui care are ceva personal cu mine, explicandu-i faza din v2,... la care domnia sa s-a apucat sa ma intrebe unde stau, si ca vine la mine sa imi arate el, de nu sunt curva ma face el ... si inca multe aluizii la persoana mea REALA, in nici un caz legatura cu jocul... una este sa ameninti un player pe joc, cu ale tale capacitati ale caracterului, si cu totul alt ceva este sa ameniti persoana din spatele monitorului, in modul real al actiunilor... va puteti imagina ca nu a vrut sa accepte warul, si nici sa dea fata in fata cu noi pe joc... dar nu au intrat zilele in sac! de asta si respectivele replici care erau pe striga aseara, din partea mea, a lui Just si a lui Ares...

Aceste personaje nu trebuie luate in seama.Uneori prostia atinge cote extreme si indiferent ce am face nu putem sa rezolvam aceste situatii oricat ne-am stradui.

5LISTUTZA NEAGRA Empty Re: LISTUTZA NEAGRA Joi Oct 28, 2010 4:10 pm

Reznov

Reznov

ladydeath a scris:Am sa va zic o poveste...
Aseara eram v2, de fapt ieri dupa masa, si faceam mangaierile deja stiute cu albastri, galbeni si alte culori indefinite, cand intra o domnitza de la FANATICII, BOMBONIKA ( o sura lvl 15 sau 16) si incepe cu: " hai albastri" si " lady e o curva ordinara" sau ceva de genul asta... fie treaca mearga, eram prea ocupata cu dragoon sa ii raspund pe moment. Dupa o ora sau 2, observ da seful de la fanaticii este on, FANATICUL1, la care cordial si fara nici o urma de tupeu sau alte forme de lingvistica, ii dau pm, si il intreb, daca exista cineva din braesla lui care are ceva personal cu mine, explicandu-i faza din v2,... la care domnia sa s-a apucat sa ma intrebe unde stau, si ca vine la mine sa imi arate el, de nu sunt curva ma face el ... si inca multe aluizii la persoana mea REALA, in nici un caz legatura cu jocul... una este sa ameninti un player pe joc, cu ale tale capacitati ale caracterului, si cu totul alt ceva este sa ameniti persoana din spatele monitorului, in modul real al actiunilor... va puteti imagina ca nu a vrut sa accepte warul, si nici sa dea fata in fata cu noi pe joc... dar nu au intrat zilele in sac! de asta si respectivele replici care erau pe striga aseara, din partea mea, a lui Just si a lui Ares...

Nu cred ca lururi de genul acesta necesita un nou topic pe forumul breslei , din moment ce injuriile si alte banalitati ale acestui joc infect sun la ordinea zilei , partea cu warrul este cu totul altceva . Care nu il dai pentru ca ai fost injurat , il dai pentru un motiv serios cu o parte legata de joc Suspect

6LISTUTZA NEAGRA Empty Re: LISTUTZA NEAGRA Joi Oct 28, 2010 8:01 pm

Moon Spell

Moon Spell

Nu am fost si nu am sa fiu niciodata un "mioritic" ... Tine de mentalitatea acestui popor ("asta e nu am ce sa fac") sa ne resemnam . (Inca de mici invatam cum baciul moldovan cand afla de complotul impotriva sa el in loc sa puna mana pe o bata sa le arate lor complot Twisted Evil , el se gandeste la amenajari funerare... ) Pai nu e asa... Suntem o breasla unita si trebuie sa ne comportam ca o mica familie - daca voua cineva v-ar jugni fratele sau sora ati da ca replica:
"nu putem sa rezolvam aceste situatii oricat ne-am stradui" sau lasa sunt niste banalitati... ? Eu sincer cred ca nu.
Stiu ca este doar un "joc infect" , infectat cu tot felul de personaje dubioase, dar nu consider ca un acord tacit cu privire la atitudinea lor in joc este o solutie... dimpotriva va incuraja un asemenea comportament. O lista neagra ne ajuta pe noi in primul rand sa stim de cine sa ne ferim: Bobucy de exemplu este un mare hot in acest joc ... cati dintre voi stiti acest lucru? Poate nominandu-l ne salvam un cont de la "golire"
Trebuie sa fim o breasla corecta cu o coloana vertebrala si cu fruntea sus... Suntem mici, dar rai Twisted Evil
Sustin acest topic cu mentiunea ca: dupa fiecare nume adaugat in aceasta lista sa fie o poveste cu date exacte despre ce a facut, eventual cu putina cenzura pentru cei mai pitici din breasla (de care sunt foarte mandru pentru felul lor de a fi si educatia de care au avut parte) ... Cam atat (sper sa nu fiu injurat pentru o convingere personala Smile... Nu trebuie sa ma aprobati sau sa credeti ca nu va dau dreptate la ce ati scris... doar ca mereu am considerat indiferenta ca fiind complicitate si mereu am admirat persoanele cu tarie de caracter )

7LISTUTZA NEAGRA Empty un nou nume pe listuta noastra -NeaLute Joi Dec 16, 2010 8:11 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

Nu stiu daca toti dintre voi stiti de ce domnul Nealute a fost exclus din breasla, dra sper ca asta sa va lamureasca.
Primul avertisment Lute l-a primit cand a fost povestea cu danyramo (pe scurt dany era cu grad negativ, lute se tot dadea pe liber prin map1 si il ataca si il injura, repetat de cateva zile, la care danyramo exasperat de comportamentul dansului cand a avut ocazia sa se intalneasca cu mine mi-a povestit de dansul, cu un comentariu care m-a lasat masca " asa om ti-ai luat in breasla?"- pus in fata persoanei lute incepe sa comenteze ca de obicei- la care il anunt ca l aurmatoarea abatere eu cu manuta mea il scot...)
Nu a durat mult si urmatoarea abatere a avut loc... dar cum ... cam incurcata povestea asa ca va rog aveti rabdare:
Lute si cu raluka se inteleg sa ii creasca un ninja dansului pana la lvl 65 de la lvl 58 (parca nu mai retin exact lvl initial) pt suma de 25 kk initial... bun pana aici toate bune si frumoase, la care lute la un moment dat ii zice ralukai ca abia asteapta costumul vant negru (de lvl 66) la care fata ii zice pai stii ca noi am vb numai pana la 65 nicidecum 66 asta incepe sa justifice ca nu mergea laptopul sau nu mai stiu eu ce dar a scris 65 si de fapt se gandea 66 .... la care raluka ii zice ca ii inapoiaza 3 kk (cam asa vine pe lvl din suma respectiva) in fine, restul de bani care ar fi trebuit sa ii aiba raluka este 22kk matematic vorbind....
in acest timp pe contul surioarei lui raluka intra perrseu, lute nu stia ca este dansul, si se apuca sa comenteze despre perseu vb de rau pe robert cu surpriza cu robert =)) ca raluka nu il merita ca inca multe alte comentarii...
mai pe scurt raluka afla de discutia asta la care logic renunta sa il mai creasca returnandu-i banii cat mai avea de dat dupa calculele matematice...
lute deacor initai raluka la fel discutia inchisa...
dupa cateva ore lute ii da pm ralukai ca nu i-a dat banii corect .... la care raluka secata ii supune sa o lase in pace...
eeee de acum intru in scena eu, initial lute incauta pe just sa "faca dreptate" dupa spusele lui lute - la care just nu se baga... ; dupa aceea dat fiind ca nu ii merge cujust ma cauta draga doamne pe mine ... si incepe cu "unde-s bani mei" si etc
il intreb cat i-a dat ralukai raspunsul fiind 22kk... calculele initiale dupa spusele lui ii dadeau dreptate... i-am zis ca amsa o caut pe raluka si am sa vb cu ea ... a 2a zi lute imi da pm si incepe aceeasi poveste cu unde sunt banii lui si etc ... la care ii raspund ca inca nu amvb cu raluka ... dansul ma ameninta ca " daca in 2 zile nu vede banii o sa stie toata lumea ce fel de oameni suntem" am ramas muta ...
inca nu vorbisem cu raluka ... la care ma enervez (ceea ce mi se pare si logic) si ii zic sa vina in fata la depozit ca ii dau eu banii ... intre timp vb si cu raluka si vine si dansa
de fata cu ea iese al suprafata adevarul... lute ii daduse ralukai numai 20 kk deci fata numai avea sa ii dea nimik inapoi... vazand ca nu ii merge prosteala pleaca ...
discutia continua sa ma sece prin pm cu raluka ca nu suntem noi seriosi si etc
pun si pozele de la conversatia mea cu dansul sa nu cedeti ca vb eu prostii ....LISTUTZA NEAGRA Nealut11

https://katana.forum.st

8LISTUTZA NEAGRA Empty Re: LISTUTZA NEAGRA Mier Dec 29, 2010 3:49 am

Moon Spell

Moon Spell

https://www.youtube.com/watch?v=5n26VU1f7B8&feature=player_embedded

Marijuana - ciudat exista acum alt hack? dupa ce am facut duel map1 si mi-a dat de 2 ori atac spirit si intreband dc a zis ca nu stie (regret ca nu am print), dar nu a negat ca da de doua ori atac spirit acum in grota nici nu se vedea atac spirit dat si mai mult decat atat dadea mult prea mult prea repede si nejustificat de mult...

9LISTUTZA NEAGRA Empty Bloodseeker1 Mier Feb 09, 2011 7:08 am

Moon Spell

Moon Spell

Sad Ma simt foarte dezamagit, nu credeam ca am sa scriu in lista neagra de Gabi (Bloodseeker1) ... Un om in care am incredintat 1 an de joc si peste 600 de euro aruncati pe joc pt iteme bonusate Neutral ... Sper totusi, cumva sa ... nu fie adevarat, Gabi poti sa iti sustii varianta aici. Din ce stiu eu povestea pe scurt e asa:
Mi-a disparut scut leu +9 cu 5 bonusuri, dupa cum urmeaza: imun necunostinta, puterea vietii +12, 10% diavol, 10% vampiri, 20% esoterici... Am zis ca l-am ratacit asa ca nu am bagat de seama timp de 1 saptamana... apoi l-am cautat pe toate conturile, toate caracterele - nimic... Am intrat pe iRC si am vorbit cu Miaunet, povestindu-i ca a disparut pur si simplu (CONVINS CA GABI NU POATE INTRA IN DISCUTIE)nu am pomenit nimic de el. Dupa ce am descris itemul, Miaunet mi-a zis ca a gasit scutul la Marijuana (pe ascurt) marijuana l-a cumparat de la Apetric cu 100kk ... Eu am fost socat - nu imi explicam cum acest "Apetric" a intrat in posesia scutului... aveam 100 de scenarii de la bug la GM dar nu si Gabi - Apetric e fost coleg de clasa cu Gabi... Asta am aflat din discutia sa cu Soul (l-am rugat pe soul sa il intrebe de scut , ca sa nu ridic suspiciuni)
Apetric a zis ca a vandut scut cu 100kk marijuanei in prima faza apoi a negat zicand ca a gasit 80kk pe cont si ca el nu a vandut nimic - ca intr-un final sa recunoasca ca a primit scutul de la Ares (Gabi fiind pe cont)
Deci... nu stiu ce sa zic decat:
"Gabi te-am ajutat de la nivelul 20 - te-am crescut, te-am ajutat cat am putut... ti-am dat contul sa te cresti pe banii mei, biletele mele licorile mele... Nu ti-am crescut 1 cont ... ai vrut war te-am sustinut, shaman... ajutat... ninja pt lure am stat la BO ...am fost 2 in wargods , ai plecat in samurai ca nu dadeam war (nu am zis nimic, e dreptul tau in a juca jocul cum te simti mai bine) - te-au dat afara... Ai intrat in katana si cred ca ai gasit pe cat posibil o "familie" cu bune si rele. Eu am ramas in breasla mea SINGUR - pana la lvl 74 NIMENI nu m-a ajutat cu NIMIC pe joc nu am cerut, nu am asteptat, dar am facut tot posibilul sa fac NUMAI bine... in felul meu si cred ca stii asta si ai vazut... De la lvl 76 la 77 m-ai crescut tu (crescandu-te in v2) , dar a fost ca asa ai dorit tu sa iti faci sura de lvl 70 oricum redul a fost al meu biletele de v2 ale mele (exceptand cel de pe bloodseeker1)... Acum, ti-am dat contul sa te faci 75 pe Blood, 61 pe Bloodbuff, si pe Woden... in timp mi-ai facut si shamanul meu pana la 58 ajutat si de Raluka17 ... pana in momentul acesta vorbim de peste 50 bilete v2 aproape 75 ...ca sa stii ( pe Ares) ca sa nu zic de biletele de pe contul de la albastrii si de pe contul de la Death... Gabi, am vazut dinte de stafie +9 cu war+4 si sura+4 la 115kk ti-am zis si l-ai vrut, aveai 48 ... ti-am dat 67kk imprumut fara termen din banii mei ce ii strangeam de arma... Iar tu, ai dat scutul... NU MA DOARE DE SCUT, cum ma simt tradat de un om ce in pofida varstei il consideram prieten - asta este. Tine cont ca iti stiu contul, pot sa iau tot de pe el... chiar si contul, dar indiferent ce mi-ai face eu NICIODATA nu am sa FUR... Si totusi parca nu imi vine sa cred ... Dar crede-ma alta varianta nu este decat TU sa-l dai si din pacate si Apetric a si recunoscut ca scutul a fost dat de tine. (desigur a zis ca intentia ta a fost sa dai scut +0 dar cum stii pe ares se vad bonusurile si scrisul e galben, o astfel de confuzie e IMPOSIBILA si iar + ca stii prea bine in ce loc in inventar tineam scutul... Azi ai vb cu Apetric si i-ai zis ca sa "inventati" greseala asta - dar daca nu zic nimic sa nu crezi ca nu mi-am dat seama... Inainte ma sunai non stop dupa "accident" ai terminat minute, pe joc nu m-ai salutat ... desi eram intrat de ceva vreme si vroiam sa iti vad reactia...

No Imi pare rau ca am ajuns aici si cu acordul colegilor am sa cer sa fi scos din breasla, dupa ce ai sa-ti sustii dreptul la replica - Nu am sa fac mai mare "tam tam " sa ma "laud" cat de prost si credul am fost... Iti urez mult noroc pe joc si iti multumesc ca desi ai avut ocazia sa golesti contul nu ai facut asa ceva... am sa pun si print screen-uri care sa-mi sustina varianta mea... Daca ai ceva sa-mi zici zi-mi aici apoi o sa discutam -

10LISTUTZA NEAGRA Empty Re: LISTUTZA NEAGRA Mier Feb 09, 2011 7:18 am

Moon Spell

Moon Spell

11LISTUTZA NEAGRA Empty Re: LISTUTZA NEAGRA Joi Feb 10, 2011 12:52 am

Moon Spell

Moon Spell

... Dupa ce am vb cu Gabi... Vreau sa cred ca a fost un accident si ca l-a aruncat din greseala... defapt sunt sigur ca e accident, dar inca nu stiu cum s-a intamplat exact ... si nici el nu stie. Dar cert e ca nu s-a ales cu un yang din toata afacerea asta si mai ales ..putea sa faca peste 1.000kk din celelalte iteme 500kk am primit oferta pe scut falcon+9 imun cu 15% corporal si inca 3 bonusuri...si am toate itemele cu 5 bonusuri - Nu vreau sa stirbesc din increderea voastra fata de Gabi... In concluzie a ramas sa imi cumpere un scut leu +9 si suntem chit... Imi pare rau ca totusi il pun aproape nevinovat la cheltuiala, dar e vinovat ca a fost neatent la ce a dat pe negot sau aruncat pe jos Smile ... Subiect inchis.

12LISTUTZA NEAGRA Empty Re: LISTUTZA NEAGRA Sam Apr 23, 2011 12:15 am

Moon Spell

Moon Spell

Aici ii postati pe cei ce va fac probleme doar daca sunteti fara nici o vina... De exemplu astatzi am fost chemat deoarece Edd a dat in unul din voi ca apoi la amiaza sa aflu ca defapt edd a dat cu motiv deoarece o sura de lvl 68 a dat intr-un caracter de lvl 47 si aceea persoana a intrat pe contul lui... NICIODATA sa nu ma chemati daca va simtiti vinovati intr-o masura sau alta, daca sunteti vinovati nu indrazniti sa-mi cereti ajutorul sa fiu complice la nesimtirea voastra. Cand se cere ajutorul obligatia noastra e sa ne ajutam reciproc pe cat posibil (nimeni nu are pretentia sa iesiti v2 sau sa participati la o disputa de acest gen cu grad negativ... etc. ) dar acest ajutor sa fie bazat pe o conduita onorabila. Toti vom avea nevoie de ajutor (mai devreme sau mai tarziu)si atat timp cat suntem un "clan" vom incerca sa ne respectam si sa ne ajutam... Se formeaza grupuri in cadrul breslei si este foarte bine deoarece eu la lvl 87 nu pot sa stau cu cineva de lvl 60 cum nici acel jucator de nivel 60 nu va avea placere de joc in compania mea, neavand interese comune...
Daca vreti o breasla agresiva Katana nu este asa ceva daca va doriti un mediu civilizat suntem aici pentru a lega relatii de amicitie... Va multumesc pentru atentie si va rog frumos sa nu ma chemati la "scandal" decat daca nu sunteti implicati in declansarea conflictului. Toate bune!

13LISTUTZA NEAGRA Empty Re: LISTUTZA NEAGRA Sam Apr 23, 2011 12:33 am

ladydeath

ladydeath
Admin

Daca declansati ( incepeti voi sa dati ) descurcati-va ..... nu mai chemati ajutoare ... cand incepi un conflict trebuie sa fii in grad sa suporti si consecintele.... eu ares just sergiu si altii nu suntem pe post de bodyguard in katana .... avem si noi ca si voi chestii de derulat in jocul asta , pe care le punem cateodata in loc si pauza sa va rezolvam problemele .... la care la urma dupa ce se revarsa pe noi problemele voastre sa aflam ca de fapt sunt responsabili membrii din clan de inceperea conflictului ... vreti bresle de warr ?? .. sunt altele nu necesar aceasta ... vreti bresle de conflict la fel, aici este Bunul Simt Si Respectul Fata De Colegi !!!!!

https://katana.forum.st

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» GHIDURI

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum