Forumul breslei Katana
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Noi, prieteni, colegi... sub un nume de familie: Katana


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Regurile castei

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Regurile castei Empty Regurile castei Lun Apr 12, 2010 8:40 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

Pentru o mai buna functionare a breslei, de comun-acord cu ceilalti membrii fondatori am stabilit cateva reguli esentiale.
1. Limbajul obscen/vulgar(inclusiv la warr) nu este tolerat.
2. Playerii cu hack/care fura/comert de conturi vor fii eliminati din breasla.
3. Nu cereti sa fiti crescuti.
4. Respectati playerii si veti fii respectati.
5. Fiecare membru al breslei are posibilitatea de avansare in grad ( depinde doar de voi )
6. Comertul este permis in breasla (dar cu respectul cuvenit intre membrii)
7. Donatiile vor fii saptamanale (exp si bani) si sunt colectate de catre Forseti ( NUMAI CEI CARE AU DONAT POT PARICIPA LA MANIFESTARILE BRESLEI)
8. Nu supra solicitati acest forum.

https://katana.forum.st

2Regurile castei Empty De ce sa nu fiti crescuti Mar Apr 13, 2010 6:03 am

ladydeath

ladydeath
Admin

M-am gandit ca aici ar trebui sa dau cateva explicatii, prin cresterea rapida se pierde foarte mult din joc, nu sunt dezvoltate magiile, nu sunt iteme, si nici banii necesari sustinerii nivelului; intradevar dupa aceea poti sa faci un Farmer pt bani si iteme, dar competentele vor fi limitate, imaginativa un sura de lvl 50 sa spunem cu m2 la spirit.... i-a bataie si de la un saman zmeu .... si fara echipament si un caine flamand il bate....Iar un razboinic fara echipament ( fie corp, fie mental) intr-un duel lvl pe lvl practic este mancat sau chiar si unul sub lvl si echipat corespunzator..... Sa fii mare nu inseamna necesar sa fii si tare .... asa ca stati la lvl cititi in Fiecare Zi si cautati iteme corespunzatoare cerintelor caracterului .... incercati sa faceti comert ... breastla va va ajuta pe cat poate. Spor colegi



Ultima editare efectuata de catre LadyDeath in Mar Apr 13, 2010 6:38 pm, editata de 2 ori

https://katana.forum.st

3Regurile castei Empty Playerii cu hack sau care fura Mar Apr 13, 2010 6:05 am

ladydeath

ladydeath
Admin

Aici practic explicatii multe nu am de dat...Cel care foloseste hack, a furat , sau care cumpara sau vinde conturi , este exclus din breasla fara discutii.

https://katana.forum.st

4Regurile castei Empty Avansarea in grad Mar Apr 13, 2010 6:12 am

ladydeath

ladydeath
Admin

Avansarea in grad se face in functie de urmatoarele:
1. Activitatea si conduita in casta
2. Diferitele implicari in evenimentele Katanei
3. Indeplinirea sarcinilor atribuite (sau a responsabilitatilor desemnate de catre patriti)
Orice avansare in grad este supus votului Patrizi-lor

https://katana.forum.st

5Regurile castei Empty De ce se doneaza Mar Apr 13, 2010 6:22 am

ladydeath

ladydeath
Admin

Dupa cum v-ati dat seama, Metin 2 nu este un joc individual, ci o colaborare,o echipa, sunt extrem de multe misiuni in care ai nevoie de ajutorul la alti playeri ( armatul, diferite lvl la cal, maimutele, etc). O breasla este echipa ta, cu ea ai sa reusesti cand ai nevoie sa duci spre bun sfarsit diferite sarcini.
Donatiile in breasla, de exp si bani, arata sprijinul tau echipei. Si denota si devotament si loialitatea ta fata de ceilalti colegi.

https://katana.forum.st

6Regurile castei Empty Re: Regurile castei Lun Mai 03, 2010 9:51 pm

serbanel



Ar trebui sa facem un filmulet cu noi!Very Happy

7Regurile castei Empty Re: Regurile castei Lun Mai 24, 2010 6:47 pm

Reznov

Reznov

serbanel a scris:Ar trebui sa facem un filmulet cu noi!Very Happy
Intai sa mai crestem si noi , sa rapunem cativa bossi cheers
Poate un viitor dt run ? What a Face

8Regurile castei Empty Reguli noi Mier Mai 26, 2010 3:29 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

1 noul lvl limita de admitere in Katana este 45. (cei deja prezenti in breasla sub acest lvl isi mentin posturile )
2 Potentialii noi membri sub lvl 45 vor fi inscrisi in academie. unde se vor respecta aceleasi reguli ca in breasla Mama.

https://katana.forum.st

9Regurile castei Empty :| Lun Mai 31, 2010 5:13 pm

ladydeath

ladydeath
Admin

Nu m-am gandit niciodata la faza asta ... dar trebuie spusa ... De ce credeti ca Forseti este acolo la patrizi ??? Ca si-a facut datoria ... face una din treburile cele mai naspa din toata breasla si o face bine ... este ingaduitoare si responsabila si o fata cu un caracter de nota 10 + .... si mai este si o adevarata amica ... deci ... sa inteleg mai bine .. cum gaia va permiteti sa o luati peste picior ???? este aici de mult inaintea voastra ... si isi merita postul de 100 de ori mai mult indiferent de gloriosul vostru lvl .... Pt ce naiba sunteti colegi ? sa fie luati peste picior ??? aveti chef sa va certati faceti-o inafara breslei ... nu in ea ...
Are dreptul sa ceara concedierea ... si l-a castigat in timp muncind ... mai aveti mult pana sa ajungeti la acest drept .... este una din membrii fondatori ... tot de inseamna Katana ... casta .. organizare... si alte chestii este si mana ei la mijloc
sau credeti ca a rasarit asa peste noapte ....???? unitatea se dobandeste muncind cu oamenii ... ca nimeni nu iti da incredere pe de rost ... ca asa ai nume frumos ... eu cel putin sunt in stare sa bag mana in foc pt ea ... ca si pt ceilalti patrizi de altfel ....Nu sunt doar colegi ... sunt amici ... prietenie... loialitate .... luni intregi de munca si de acordare de incredere ... Cum va permiteti ??? CUM?
Sincer a fost prea ingaduitoare ... era dispusa sa renunte ea la postul ei in Katana decat sa ceara concedierea ... Daca eram eu ... nu eram asa ...
Nu mai dati dovada de lipsa de respect ... oricat 99 ati avea ... ca ma doare exact undeva de lvl si o stiti bine .. mai exact la 3 metri in spate ... Daca mai vad o faza din asta ... eu cu mana mea scot fara regrete .... nu muncim pt lvl muncim pt incredere si loialitate .... BAGATI ASTA BINE IN CAPUSOR...

https://katana.forum.st

10Regurile castei Empty Re: Regurile castei Dum Iun 20, 2010 5:02 am

Reznov

Reznov

LoL:('Suspect') adica noi o facem pe Forseti sa isi doreasca sa fie data afara din breasla scratch
Scuze daca alta e problema dar am chef de discutii acuma si nu prea am citit bine postul , sunt putin cam drogat king king king .


PS : AM CHEF SA PUN smileuri in posturi noaptea asta cheers cheers cheers

11Regurile castei Empty HM ...... Joi Aug 19, 2010 4:14 am

ladydeath

ladydeath
Admin

CARE PARTE DIN LIMBAJUL VULGAR NU ESTE TOLERAT NU S-A INTELES ?????? m-ati dezamagit No nu asa se face oameni buni ... mai ale intr-o familie ... lvl .. care e mai bun ... care pe care bate ... da unde va treziti pe mahala ????..... ma doare exact in pix ca unu e fumat si altu cu nervi sa va treaca .... mai faceti scandal pe breasla va scot cat ai zice peste .... chit ca este unu de 80 chit ca este 1 care a statcu noi de la inceputuri si chit ca este 1 de o zi .... am fost destul de clara ???? eu nu intru pe joc sa " aud" injuraturile colorate din diferite zone turistice ... asa dau pe tv si ma lamuresc ... NU MAI APLICATI COMPORTAMENTUL DE MAHALA CU BREASLA [u] si punct discutie inchisa ....

https://katana.forum.st

12Regurile castei Empty Re: Regurile castei Vin Aug 20, 2010 4:41 am

Reznov

Reznov

Daca nu ar fi fost aduse in breasla tot felul de "minuni" nu s-ar fi intamplat nici un incident la care ar fi trebuit sa iti aprobam postul Crying or Very sad

In fine , https://www.youtube.com/watch?v=5gTRXi_1Xu4

SIDO RULZZ Mad

13Regurile castei Empty Re: Regurile castei Vin Aug 20, 2010 10:22 pm

Moon Spell

Moon Spell

De ce am intrat eu in breasla:
1. Pentru respect reciproc si ajutor , pentru ca jocul este de asa natura incat singur nu se poate juca indiferent cat de bun esti ... Daca se mai intampla incidente de gen (sunteti insultati...va rog faceti un print screen daca stiti cum sau blocati soapta si nu raspundeti provocarilor...) Sunt oameni si oameni unii mai acizi altii mai cumpatati...
In breasla cand cineva intra ii sunt zise anumite reguli ce de nu sunt respectate ducla randul lor sactiuni ... avertizari verbale, sanctiuni de ordin administrativ in cadrul breslei, "amenzi" sau chiar excluderea din breasla... in functie de prejudiciul adus breslei ...
Nu iau partea la nimeni, Bombardieru (Lucian), e prieten cu mine pe joc, dar noi nu ne injuram si nu ne-am injurat niciodata de cand eram de nivelul 15 cand ne'am cunoscut pe joc Neutral, dar nu aprob limbajul vulgar mai ales de fata unor copii Sad ... Iar daca incidente de genul acesta mai au loc, va rog sa aduceti o dovada (ceva unde sa se vada ca nu a fost ceva provocat Sad nu pot cere excluderea cuiva din breasla daca raspunde prin injurii cu un echivalent in limbaj... doar mustrare verbala si avertisment (la mai multe avertismente se va da afara pers. respectiva,pentru de timp din breasla ca apoi excluderea din breasla sa fie definitiva si irevocabila)

PS. Aceste randuri au fost scrise sub indrumarea liderului de breasla LadyDeath

PS2. Nu uitati suntem parte dintr-o breasla foarte buna cu un lider deosebit ce are un sistem de valori de apreciat, deci dupa parerea mea ne putem socoti norocosi si sa tinem la ce am construit... E de datoria noastra sa ajutam noii veniti la integrarea in breasla, dar daca nu exista compatibilitate cu ideologiile breslei, fara suparare , cei ce nu se pot integra vor fi poftiti sa ne paraseasca

14Regurile castei Empty Re: Regurile castei Sam Aug 21, 2010 12:31 am

Reznov

Reznov

Moon Spell a scris:De ce am intrat eu in breasla:
1. Pentru respect reciproc si ajutor , pentru ca jocul este de asa natura incat singur nu se poate juca indiferent cat de bun esti ... Daca se mai intampla incidente de gen (sunteti insultati...va rog faceti un print screen daca stiti cum sau blocati soapta si nu raspundeti provocarilor...) Sunt oameni si oameni unii mai acizi altii mai cumpatati...
In breasla cand cineva intra ii sunt zise anumite reguli ce de nu sunt respectate ducla randul lor sactiuni ... avertizari verbale, sanctiuni de ordin administrativ in cadrul breslei, "amenzi" sau chiar excluderea din breasla... in functie de prejudiciul adus breslei ...
Nu iau partea la nimeni, Bombardieru (Lucian), e prieten cu mine pe joc, dar noi nu ne injuram si nu ne-am injurat niciodata de cand eram de nivelul 15 cand ne'am cunoscut pe joc Neutral, dar nu aprob limbajul vulgar mai ales de fata unor copii Sad ... Iar daca incidente de genul acesta mai au loc, va rog sa aduceti o dovada (ceva unde sa se vada ca nu a fost ceva provocat Sad nu pot cere excluderea cuiva din breasla daca raspunde prin injurii cu un echivalent in limbaj... doar mustrare verbala si avertisment (la mai multe avertismente se va da afara pers. respectiva,pentru de timp din breasla ca apoi excluderea din breasla sa fie definitiva si irevocabila)

PS. Aceste randuri au fost scrise sub indrumarea liderului de breasla LadyDeath

PS2. Nu uitati suntem parte dintr-o breasla foarte buna cu un lider deosebit ce are un sistem de valori de apreciat, deci dupa parerea mea ne putem socoti norocosi si sa tinem la ce am construit... E de datoria noastra sa ajutam noii veniti la integrarea in breasla, dar daca nu exista compatibilitate cu ideologiile breslei, fara suparare , cei ce nu se pot integra vor fi poftiti sa ne paraseasca

Ideologiile breslei , aceasta este problema , noii veniti in breasla au instinctul de a se comporta foarte haotic asa cum probabil se proceda in alte bresle ( limbaj vulgar , agresivitate , fara respect , fara nimic care sustinea comportamentul civilizat si bunele relatii colegiale dintre membri ) poate ca sunt putine bresle care proceda intr-un mod mai "civilizat" si non-vulgar si de aceea multi cred ca asa se proceda si aici pale speram ca se va schimba situatia intr-un interval de timp , poate mai lung , poate mai scurt ... o breasla ca si katana merita timp acordat pentru a se cizela .

PACE Mad https://www.youtube.com/watch?v=VhoysW2ZyoQ

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Idei noi pt dezvoltarea castei

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum